ˆ

Klauzula informacyjna

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Klauzula informacyjna ochrony danych osobowych dla klientów Urzędu Miejskiego w Kargowej

Informacja ogłoszona dnia 2020-04-03 10:57:21 przez Administrator Systemu

Akapit nr 1 - brak tytułu

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informuję, iż:
 
 1. Administratorem Danych Osobowych jest Burmistrz Kargowej z siedzibą w Urzędzie Miejskim w Kargowej ul Rynek 33, 66-120 Kargowa, tel. 68 3525 131.
 2. Inspektorem Ochrony Danych w Urzędzie Miejskim w Kargowej jest Pan Bogdan Spętany e-mail:
 3. Dane osobowe przetwarzane będą w celu realizacji ustawowych zadań publicznych określonych przepisami prawa.
  Pani/Pana dane osobowe przetwarzane są w zdecydowanej większości przypadków na podstawie ustaw. Dane mogą być również przetwarzane w celu zawarcia umowy oraz na podstawie zgody wyrażonej przez klienta urzędu.
  Dane osobowe nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa.
  Dane osobowe od momentu pozyskania będą przechowywane przez okres wynikający z kategorii archiwalnej dokumentacji, określonej w jednolitym rzeczowym wykazie akt dla organów gmin i związków międzygminnych. Kryteria okresu przechowywania ustala się w oparciu o klasyfikację i kwalifikację dokumentacji w jednolitym rzeczowym wykazie akt.
 4. W szczególnych sytuacjach Administrator może przekazać/powierzyć Pani/Pana dane innym podmiotom. Podstawą przekazania/powierzenia danych są przepisy prawa lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia przetwarzania danych.
 5. Administrator danych osobowych nie stosuje profilowania.
 6. Jeżeli nie zabraniają tego przepisy prawa posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz możliwość ich poprawiania, uzupełnienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych.
 7. W przypadkach, gdy do przetwarzania danych osobowych konieczne jest wyrażenie zgody, zawsze ma Pani/Pan prawo takiej zgody nie wyrazić, a w przypadku wcześniejszego wyrażenia, do jej wycofania.
  Wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na przetwarzanie Pani/Pana danych którego dokonano przed jej cofnięciem.
 8. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku gdy przetwarzanie danych osobowych odbywa się z naruszeniem przepisów powyższego rozporządzenia.
 9. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest wymogiem ustawowym lub umownym.
  W szczególnych przypadkach ich podanie jest warunkiem zawarcia umowy. O szczegółach podstawy gromadzenia danych osobowych i ewentualnym obowiązku lub dobrowolności ich podania oraz potencjalnych konsekwencjach niepodania danych zostanie Pani/Pan powiadomiony przez pracownika merytorycznego Urzędu Miejskiego w Kargowej.
Ponadto informujemy, iż w związku z przetwarzaniem Pani/Pana danych osobowych nie podlega  Pan/Pani decyzjom, które się opierają wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym  profilowaniu, o czym stanowi art. 22 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Kargowa
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2020-04-03
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Teresa Gorzelanna
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2020-04-03 10:57:17
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Administrator Systemu
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2020-04-03 10:57:21
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Administrator Systemu
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
2022-09-08 13:11:49
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
3053 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony